Gdyby tak można było jednocześnie czerpać przyjemność z zabawy, polując na prawdziwe nagrody? Brzmi atrakcyjnie?

Z tego założenia wychodzi studio SpacePirate Games współpracując z twórcą ekosystemu blockchainowego Enjin – w Age of Rust mamy bowiem szansę oprócz zabawy zdobyć łącznie 24 Bitcoiny (BTC) i 370 000 monet Enjin (ENJ) w postaci niewymienialnych tokenów ukrytych w grze (NTF). Oczywiście obecna wartość nagród w USD jest szacunkowa i zmienia się właściwie z minuty na minutę. Zabawa w polowanie na skarby sprowadza się do odkrywania ponad 35 000 przedmiotów NTF ukrytych w grze, w formie kart oraz zagadek logicznych. Jest co eksplorować, bo świat Age of Rust ma obszar 250 000 km kwadratowych, a samą zabawę przewidziano na ok. 40 godzin rozgrywki.

SpacePirate Games obiecuj główną nagrodę w wysokości 20 BTC (ponad milion dolarów) na koniec trzech sezonów rozgrywki oraz (po drodze) do wygrania 4 BTC i 35 000 NFT. W sumie niezła zachęta do zabawy w FPS-a w klimacie dark SF, mieszającego zabawę w poszukiwanie skarbów ze skradanką i walkami oraz… zagadkami kryptograficznymi.

 „Wierzymy, że Age of Rust to nie tylko fajna gra RPG, którą pokochają gracze, będzie również świetnym i łatwym wprowadzeniem do ekscytującego świata gier blockchain w chwili, gdy naprawdę zaczynają się one rozwijać.” – powiedział Chris LoVerme, dyrektor generalny gier SpacePirate.

W 2017 roku Age of Rust była jedną z pierwszych sześciu gier, w których wykorzystano Enjin do tworzenia i integracji NFT, mogących odblokowywać zawartość w wielu grach.

„Age of Rust to niesamowity przykład na to, jak mogą wyglądać gry blockchain nowej generacji. SpacePirate oferuje graczom szansę na wygranie 2 milionów dolarów Bitcoin i Enjin Coin, wraz z wysoce funkcjonalnymi NFT, które mają również wartość odsprzedaży wycenioną na miliony dolarów, ze względu na ich niesamowitą użyteczność w całym ekosystemie blockchain.” – powiedział Maxim Blagov, dyrektor generalny Enjin

Choć romantyczna wizja zbieracza Bitcointów i Enjin Coin w wirtualnych światach brzmi atrakcyjnie – my pozwolimy sobie na dawkę sceptycyzmu, bo finansowe nagrody za samą rozrywkę brzmią jak fikcyjna bańka, która zaraz może pęknąć. Pozostałe gry i aplikacje, w których możemy otrzymywać NFT i przechowywać je w cyfrowym portfelu to Azure Heroes, The Six Dragons, Lost Relics, Pluriform, GameTalkTalk.