We wczesnym dostępie debiutuje pierwsza strategia czasu rzeczywistego zrealizowana przez zespół PlaySide Studios, o której wydanie dba Team17.

Tytułowa Epoka Ciemności to następujące po upadku imperiów wydarzenia, które ilustruje uniwersum dark fantasy oraz pozornie beznadziejna walka szczątków ludzkości o przetrwanie. W Age of Darkness: Final Stand wykorzystano autorską technologię nazwaną SwarmTech, która umożliwia jednoczesne renderowanie ponad 70 000 przeciwników, atakujących ostatnią twierdzę ludzkości. Wszystko wokół otacza The Veil – śmiertelnie groźna mgła wojny (dynamicznie, proceduralnie generowana), kryjąca koszmary i wysysająca siły życiowe. Ostatnie enklawy ludzkości muszą przetrwać serię pięciu Nocy Śmierci, fale ataków o wykładniczej liczbie koszmarów do pokonania. Tylko w ten sposób może odrodzić się nadzieja na przetrwanie. W Noce Śmierci pojawiają się losowe przeszkody, modyfikujące rozgrywkę i burzące nawet najlepiej poukładane plany obrony. To m.in. zmniejszony zasięg wież obronnych.

W grze uwzględniono bohaterów o unikalnych umiejętnościach, którzy mogą przesunąć szalę zwycięstwa na naszą stronę – w dniu premiery pojawi się Edwin – mistrz walki na bliskim dystansie, dysponujący atakami związanymi z ogniem. Sama armia, którą tworzymy również dysponuje drzewkami umiejętności dla różnych klas – co obejmuje na przykład opcję szału strażników wykradających życie oraz niewidzialność łuczników.

Age of Darkness: Final Stand w Early Access dostępny jest na PC (Steam) za 79,99 zł.