Zróżnicowani przeciwnicy, zapierające dech w piersi scenerie, nieliniowe poziomy i ruiny dawniej pięknego świata – czy fanom matroidvanii action RPG 2D potrzeba większej zachęty?

Właśnie wystartowała kampania na Kickstarterze, która ma sfinansować produkcje Afterimage. Ręcznie rysowana oprawa graficzna robi niezłe wrażenie, a w całej rozgrywce położono nacisk na szybką walkę. Poprowadzimy do boju Renee, dziewczynę cierpiącą na amnezję, która stara się odzyskać wspomnienia i odkryć sekrety przeszłości, ale nie zdaje sobie sprawy ze zmian, jakie sama wprowadza do tego świata. Aby przekonać się, czy chcemy wkroczyć w ten świat – najłatwiej będzie sięgnąć po demo gry dostępne na Steamie.

Docelowo Afterimage ma zostać wydany równolegle na PC, konsole Xbox, PlayStation oraz Switch w październiku 2022 r. Gra będzie zawierać 15 zróżnicowanych obszarów do eksploracji, a jej autorzy obiecują czas rozgrywki wynoszący od 25 do 30 godzin. Podczas walki będziemy mogli używać wielu broni ze specjalnymi atakami, umiejętności i ulepszeń talentów. W przerwach od walk będziemy spotykać, rozmawiać i handlować z NPC-ami, czasami wykonując dla nich zadania. Ważnym aspektem zabawy będą również spotkania z klanem podróżujących kucharzy i poszukiwania zaginionych przepisów… (które w formie potraw ulepszą nasze umiejętności.

Rozwój rozpoczął się na początku 2019 roku, a dzięki ciężkiej pracy zespołu ukończyliśmy teraz 60%. Naszym planem jest uruchomienie gry na PC/Steam, Xbox, PlayStation i Switch pod koniec 2022 roku. Zachęcamy do obejrzenia naszej wersji demonstracyjnej, aby po raz pierwszy przyjrzeć się jednemu z obszarów, chociaż będziemy nadal ulepszać wszystkie aspekty gra. Zespół Aurogon Shanghai tworzący Afterimage informuje, że ok. 60% gry jest ukończone. Za miesiąc (wraz z kolejnymi progami) twórcy metroidvanii mogą mieć jednak znacznie więcej pracy…