Beat’em up z taktyczną, brutalną walką, w którym przejmiemy kontrolę nad zdradzonym przez swoich podwładnych i pozostawionym na pastwę losu imperatorem.

Pragnąc dokonać zemsty zwiedzimy futurystyczny świat i pokonamy śmiercionośnych przeciwników. W trakcie pojedynków gracze połączą zdolności Aeona i stworzą wyjątkowe combosy, a także skorzystają ze swojego morderczego motocykla oraz zdecydują, który z podstępnych generałów zginie lub przeżyje. Poza tym musimy zwracać uwagę na poziom ciepła imperatora, w przeciwnym razie jego umiejętności ofensywne i defensywne spadną do minimum. W przerwach między misjami fabularnymi zdobędziemy dodatkowe uzdolnienia i moduły do motoru oraz pokonamy nielojalnych podwładnych w zadaniach pobocznych.

Powstanie tego projektu ma swoją odrebną historię. Grupa osób podających się za programistów Aeon Must Die! twierdzi, że gra została im skradziona przez ich byłego pracodawcę. Zostali oni ponoć zmuszeni do opuszczenia Limestone Games z powodu panujących w tym miejscu nieznośnych warunków pracy z niekończącą się korupcją i manipulacją. Oskarżają również prezesa estońskiego studia, Yaroslava Lyssenko, o wysyłanie listów z pogróżkami i bezprawne zwolnienie ośmiu pracowników przed ustaloną datą ich rezygnacji. Focus Home Interactive wydał oświadczenie w sprawie zarzutów wobec Limestone Games, w którym czytamy:

„Jako wydawca tej gry, Focus uważnie przygląda się tym zarzutom i wyciągnie niezbędne wnioski, jeśli okażą się one zasadne, a następnie podejmie wszelkie stosowne działania.”

Aeon Must Die! ma pojawić się 14 października 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.