Pierwsza gra studia Dark Point Games, Achilles: Legends Untold, wchodzi dzisiaj w fazę wczesnego dostępu.

Izometryczny RPG akcji, mocno inspirowany gatunkiem souls-like oraz klasycznymi grami hack’n’slash powstał w toruńskim studiu. Graczom, którzy skuszą się zakup debiutanckiej produkcji Dark Point Games, przyjdzie zmierzyć się z legendarnymi postaciami z Iliady Homera oraz odkryć uroki starożytnej Grecji. Jak ćwierkają wróble i announcementy na karcie Steam, w odwzorowanie wspomnianych uroków włożono naprawdę dużo wysiłku, starając się możliwie najlepiej odzwierciedlić tamtejsze realia, składające się interesującą narrację środowiskową.

Po dotychczas pokazanych światu trailerach można wywnioskować, że rozgrywka zawiera oparty na umiejętnościach system walki, w grze zaimplementowany został również crafting; podczas zabawy będzie można zbierać surowce, aby wykuwać broń i mocne tarcze, które pozwolą Achillesowi osiągnąć pełnię potencjału. I fajnie, bo screenshoty prezentują się naprawdę okazale, co widać zresztą na powyższym obrazku.

Gra oferuje ponadto tryb współpracy z generowanymi proceduralnie lochami, dzięki czemu osoby ogrywające Achilles: Legends Untold mogą szlifować swoje umiejętności wraz ze znajomymi. I fajnie, tym bardziej że niejednokrotnie słyszeliśmy o autorskim systemem sztucznej inteligencji – GAIA, który odpowiada za koordynację działań przeciwników, pozwalając im na bardziej zaawansowaną i dynamiczną współpracę. Jak mówi Strefie Inwestorów Paweł Waszak, prezes Dark Point Games:

„W dniu premiery jesteśmy dumni z efektów, jakie udało się nam osiągnąć. Bardzo ciepłe przyjęcie wersji beta oraz duże zainteresowanie dziennikarzy i influencerów wersją EA utwierdza nas w przekonaniu, że tworzymy coś wyróżniającego się spośród wielu.”

Trzymamy zatem kciuki za powodzenie debiutującego projektu, wysokie oceny na Metacriticu i pozytywny odbiór produkcji na Steamie.