Zapowiedziano datę premiery Traffic Jams na różne platformy VR. Gra ma dostarczać sporo rozrywki oraz niemałej dawki humoru.

Kierowanie ruchem drogowym za pomocą gestów? Temat z pewnością ciekawy i znany. Wielu z nas mogło znaleźć się w sytuacji, w której policjant stojący na skrzyżowaniu, wydawał polecenia za pośrednictwem gestów. Jako kierowcy samochodów, powinniśmy się do tego stosować, a potem możemy zapomnieć o całej sytuacji. Jednak, co gdyby dano nam szansę zamiany roli? Co gdybyśmy przejęli to odpowiedzialne zadanie i zaczęli dyktować ruch uliczny? Wydawca Vertigo Games oraz deweloperzy ze studia Little Chicken Game Company, postanowili dać nam odpowiedź.

Traffic Jams to gra stworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Podjęcie się tematu kierowania ruchem ulicznym nie zostało tu potraktowane poważnie. Można powiedzieć, że to parodia, tytuł ociekający absurdalnym humorem. Naszym zadaniem jest wydawanie poleceń uczestnikom ruchu drogowego, ale czasem w skład wspomnianego ruchu wchodzi na przykład gigantyczny meteoroid. Okazjonalnie możemy zostać zaatakowani przez zombie czy chociażby Godzillę chodzącą po ulicach Japonii. To dobry moment do podkreślenia faktu, że tytuł da nam szansę odwiedzenia krajów z całego świata. Warto również zauważyć, że nasze kierowanie samochodami może doprowadzić do chaosu, ale ostatecznie liczy się satysfakcja, którą będziemy z tej zabawy czerpać. Minimalny wiek kontrolera ulicznego ruchu przewidziano na 7 lat, więc nie oczekujmy absolutnego porządku na wirtualnych ulicach.

Oficjalną premierę Traffic Jams zapowiedziano na Oculus Quest oraz inne znaczące platformy VR na 8 kwietnia 2021. Dodatkowo gra ma trafić na PSVR – nieco później, latem 2021 t. Więcej informacji na temat Traffic Jams można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.