Sony dobrze sobie radzi w zakresie doboru ekskluzywnych tytułów. Konsola PlayStation 5 już teraz może pochwalić się kilkoma ciekawymi grami na wyłączność, a sytuacja ta zapewne będzie rozwijać się dalej w podobnym kierunku. Świetnym przykładem jest zapowiedziany właśnie Abandoned, najnowszy horror na PS5.

Czy wydanie na wyłączność dla posiadaczy PS5 Abandoned zachęci kogoś do kupienia PlayStation 5? Spróbujmy rzucić okiem na dostępne informacje. Miłośnicy horrorów z pewnością docenią niepokojący zwiastun filmowy, w którym kobiecy głos wyjaśnia, że obudziliśmy się w samym środku lasu. Nie ma tu naszych bliskich, nie ma kogokolwiek chętnego do pomocy, brakuje jedzenia oraz wody. Jakby tego było mało, podobno staliśmy się zwierzyną łowną, która może paść ofiarą okolicznych świrów. Jedno jest pewne: nie zamierzamy się poddawać i podejmiemy się walki, nawet pomimo niesprzyjających okoliczności.

Twórcy Abandoned tłumaczą, że przedstawiona historia skupia się na losach Jasona Longfielda, który tak naprawdę nie trafił do tego miejsca bez powodu. Człowiek ten został porwany i będzie musiał odkryć dlaczego. Kto wie, może nawet uda mu się jakoś przeżyć? Gra ma oferować rozgrywkę w 4K i 60 FPS. Oprawa graficzna ma zapewnić nam niezwykle realistycznie doznania.

Premierę Abandoned zaplanowano na ten rok, jednak twórcy nie podali konkretnego terminu.