Który to już raz gracze muszą wyręczać Świętego Mikołaja? Tym razem na pomoc świętemu, który niefrasobliwie pogubił wszystkie tegoroczne podarki, rusza dzielna kwantowa owca.

Jej – a więc i gracza – zadaniem jest przemierzanie kolejnych plansz, zbieranie porozrzucanych pakunków i unikanie tych zabawek, które zamiast być najlepszymi przyjaciółmi dzieci, wolały stać się zabójczymi przeszkadzajkami w grze. A owca nie może ani skakać, ani używać żadnej broni, więc swoją misję wypełni tylko dzięki umiejętnemu manewrowaniu po platformach i drabinach.

A Very Sheepy Xmas to tytuł bezpłatnie udostępniony przez Quantum Sheep, producenta gier takich jak Jumping Jupiter i Last Train to Tranz-Central. Mimo że gra jest niewielka, cieszy starannym wykonaniem i przemyślanymi projektami kolejnych etapów, a od graczy wymaga nie tylko zręczności, lecz także przewidywania dalszych ruchów swoich i przeciwników.

Poza tym sprawa jest poważna, bo przecież jeśli nie pomożemy Mikołajowi, prezentów nie będzie. Wigilia już za kilka dni, więc joystick w dłoń i do dzieła!