Streamerzy już wkrótce zyskają zupełnie nowe oręże w walce o serca graczy. A jeśli nie o serca, to przynajmniej o serduszka lub like’i. No bo nic nie zagrzewa dalszej walki o suby od skutecznie przeprowadzonej prezentacji, potwierdzonej zalewem emotek.

Krótko rzecz ujmując Razer w prowadza na rynek zupełnie nowy mikrofon dla streamerów – Razer Seiren Emote, którego elementem wyposażenia jest kolorowy wyświetlacz ledowy, 8 na 8 punktów, odpowiedzialny za prezentacje emotikon nadchodzących z serwisów internetowych.

Słowem, streamerzy jeszcze nigdy nie byli tak blisko ze swoimi widzami – mogą oberwać emotikonką po oczach. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydują się wydać 190 euro na mikrofon i aplikację Streamer Companion, współpracująca z Twitchem, Streamlabs, XSplit i Mixerem. Na starcie otrzymujemy paczkę 100 predefiniowanych emotikon plus edytor, umożliwiający narysowanie własnych. Ciekawe, czy uwzględniono iOS-ową kupkę z oczami. Niewątpliwie, po tęczowych klawiaturach i myszach z podświetleniem RGB jest to jakiś krok w gamingowym świecie, tylko czy aby we właściwym kierunku?