Jeżeli nie lubicie dużych ilości gryzoni na raz, gra o pladze tych zwierzaków (i prawdziwej pladze, tak przy okazji) we Francji może nie zachwycić.

A Plague Tale: Innocence próbuje stworzyć przygnębiającą atmosferę w dość oryginalnej scenerii – Francji nękanej przez Czarną Śmierć i towarzyszącą jej plagę szczurów. Prowadząc dwójkę dzieci, które po utracie rodziców próbują po prostu przeżyć w tym ponurym świecie będziemy skradać się i rozwiązywać zagadki, często związane z pełzającymi, występującymi w dużych ilościach włochatymi potworkami. Po wielu opisujących powstawanie gry zwiastunach twórcy postanowili teraz pokazać, jak przekradanie się wśród tych niezbyt przyjemnych futrzaków wygląda w praktyce.

Całość wygląda całkiem nieźle, może poza samymi szczurami, które zdają się pokazywać techniczne ograniczenia gry – horda potworków wydaje się momentami bardzo sztuczna i porusza się trochę zbyt koślawo. Niemniej jednak wydaje się to raczej małym problemem w grze, która w każdym innym aspekcie prezentuje się całkiem solidnie. Skaczące światła, interesująco wyglądające lokacje i ciężki, ponury klimat powinny być w stanie przykryć ten szkopuł w pełnej wersji gry. Czy faktycznie tak będzie przekonamy się już niedługo, bowiem data premiery zapowiedziana została na 14 maja.