Budząc się na tajemniczej plaży, nie jesteśmy w stanie niczego sobie przypomnieć. Wyposażeni jedynie w podstawowe narzędzia rolnicze otrzymane od mieszkańców archipelagu, pragniemy odzyskać utracone wspomnienia i odkryć historię wyspy Omoide.

Przekształcimy w między czasie zaniedbaną działkę podarowaną przez bumistrza w kwitnące ranczo, zbadamy sieć opuszczonych jaskiń poszukując cennych klejnotów, zajmiemy się hodowlą zwierząt gospodarskich oraz gotowaniem rozmaitych potraw z kucharskich przepisów. Symulator farmy tworzony przez IronHeart Studios umożliwi graczom dokonywaanie swobodnych wyborów, począwszy od uprawiania przeróżnych roślin i sadzenia drzew, przez modyfikowanie i zarządzanie terenem, a kończąc na zawieraniu znajomości z mieszkańcami miasteczka. Opócz tego wykonamy wiele zadań pobocznych zleconych przez sąsiadów, sprzedamy zebrane plony, a także odpoczniemy po cięzkim dniu pracy. Czy jest lepszy sposób na relaks niż zabranie ukochanego zwierzaka na wyprawę wędkarską? Możemy nie tylko cieszyć się całodziennym łowieniem ryb, przyniesiemy również do domu świeżo złowioną kolację.

„Podczas prac na grą inspirujemy się klasykami gatunku, takimi jak Harvest Moon, Animal Crossing i Stardew Valley.” – deweloperzy IronHeart Studios

Premiera A New Leaf: Memories nastąpi w marcu 2022 roku na komputerach PC (Steam).