Leniwa sobota, muzyczka sączy się z głośników obok komputera, zimne smoothie pod ręką… wtem! Znowu atakuje combo Zelda + LEGO! Wydało mi się natomiast tak ładne, że postanowiłem się z wami podzielić!

Niedawno pisałem o domku Linka z Breath of the Wild odtworzonym w LEGO. Powiem wam, że było to tak urocze, że wręcz musiałem o tym wspomnieć. No i co się okazało? Ano na Breath of the Wild się nie kończy! Jak się okazało fanatykami Zeldy i klocków są też fani jednej z najlepszych części przygód Linka, czyli A Link to the Past. Nie powinno to dziwić bo to absolutnie rewelacyjny tytuł i właściwie top jeśli chodzi o gry na SNES-a. Mapa którą ułożono wygląda po prostu rewelacyjnie. Zobaczcie sami:

Imponujące nieprawdaż? Spokojnie można to odnaleźć wszystkie lokacje znane z gry – wioskę Kakariko, zamek Hyrule, dom Linka czy cmentarz. Zawsze doceniałem pasję, a z tej mapy ona wręcz się wylewa. To po prostu robi wrażenie. Ba! Myślę, że jak w przypadku domu znaleźliby się fani Zeldy którzy spokojnie kupiliby taki zestaw, jeśli byłby oficjalnie na sprzedaż. Ciekawe, że LEGOo to praktycznie pixelart w wersji 3D – może dlatego tak dobrze sprawdza się w przypadku takich projektów. Zresztą nie tylko Zelda pasowałaby do zestawów LEGO – pomyślcie co można by zrobić z taką Castelvanią czy Metroidem? Mam nadzieję, że Nintendo kiedyś zdecyduje się pójść w tym kierunku bo myślę, że wszystkim by się taka umowa opłacała (czytaj: każdy by dobrze zarobił).

Tutaj jeszcze Twitter z filmikiem pokazującym dokładniej mapę: