Ziemia jest dla większości tylko odległym wspomnieniem – a określenie „dom” nie odnosi się już do pojedynczej planety, ale do wspólnego wszechświata. To czas jedności i różnorodności, w którym ludzie ze wszystkich zakątków wszystkich galaktyk spotykają się na rzecz pokoju i postępu.

My jednak wciąż odczuwamy mrożący krew w żyłach cień nieufności zasiany w tym miejscu wieki temu. Oparta na narracji gra o zarządzaniu załogą statku kosmicznego została osadzona tysiące lat w przyszłości i rozgrywa się w następstwie wybuchowej ekspansji i cudów technologicznych. Zajmiemy się rekrutowaniem załogi spośród postaci posiadających własne historie do opowiedzenia i zróżnicowane zestawy umiejętności, odkrywaniem asteroid, księżyców oraz stacji kosmicznych, a także zarządzaniem zasobami. Każda planeta to potencjalne miejsca pracy i okazja do zdobycia cennych nagród – przypisując załodze zadania na podstawie ich zdolności uzyskamy surowce i złoża mineralne. Zatroszczymy się również o zapasy paliwa i naprawę naszego statku kosmicznego, aby jak najdłużej pozostał on w należytej formie.

„Chcemy wykreować wszechświat pełen tego, co znane i nieoczekiwane, wprowadzić nowe zwroty w starych formułach i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.” – projektanci studia Crispy Creative

A Long Journey to an Uncertain End ma się ukazać w 2021 roku na komputerach PC (Steam).