Rodzinne (i zarazem rodzime) studio Bold Pixel, które znacie za sprawą przygodówki z dużymi pikselami – Back to 1998 – zapowiada niespodziankę – a my prezentujemy porcję pierwszych screenshotów.

Tym razem zespół Bold Pixel na nadchodzącą edycję  Pixel Heaven 2020 (przypominamy – impreza w tym roku odbędzie się w dniach 2-4.10.2020 r. w halach Mińska 65 w Warszawie) zapowiada coś, czego jeszcze (prawdopodobnie) nie było na imprezach dla graczy, warto więc zawczasu przygotować nieco miejsca w pamięci naszych smartfonów.

A żeby nieco przybliżyć to, co dostaniemy wchodząc na Pixel Heaven – zdradzamy, że tegorocznej edycji Pixel Heaven będzie towarzyszyć aplikacja dla smartfonów z Androidem i iOS, która oprócz interaktywnej mapy całego wydarzenia będzie nam także służyć do… zabawy. Bo przecież Pixel Heaven to święto graczy, prawda? W grze będziemy mogli wziąć udział w kilku ważnych questach, z których część zdradzają screenshoty – będziemy szukać pendrive’a, którego tradycyjnie gubi Borek (nie powiemy gdzie), dzieciaka, który zgubił się, gdy my graliśmy na flipperze, no i poszukiwać zaginionego biletu.

Bold Pixel obiecuje kilkadziesiąt różnych questów, związanych z Pixel Heaven 2020, część z nich będzie dostępna wyłącznie w trakcie wydarzenia i to w ściśle określonych godzinach.

Oprócz mapy Pixel Heaven 2020 oraz kompletnej agendy obu scen – w aplikacji znajdzie się też opcja personalizacji bohatera – będziemy mogli dobrać płeć naszej postaci, kolor włosów, fryzurę no i barwy ubrania.

Zamieszczone screenshoty pochodzą z wersji alpha gry PH2020, której wygląd może jeszcze się zmienić. I będzie to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek, gdy rzeczywistej imprezie dla graczy towarzyszy wirtualna gra, rozgrywana podczas wydarzenia, na hamakach, bądź pod parasolem.

Gdyby więc podczas trzech dni grania na fliperach, konsolach i komputerach przyszła wam ochota odpocząć, to Kamil i Neska szykują grę do grania w przerwach od grania. Do zobaczenia na Pixel Heaven 2020.