Warto pospieszyć się i zainstalować bezpłatnie udaną produkcję studia Valorware, która wrzuci nas w świat klasycznych gier RPG z toczonymi w czasie rzeczywistym pojedynkami. To świetny początek weekendu – action RPG gratis z otwartym światem, staroszkolną oprawą graficzna i setkami questów do wykonania. Bez reklam i wbudowanych mikropłatności.

Okryty mrokiem świat fantasy, ruiny dawnych zamczysk, gęste lasy i głębokie podziemia – wszystko to czeka na nas w grze, która może zaoferować również wygodne sterowanie parą wirtualnych joysticków i całkiem zgrabny system walki. Jest i opcja rozgrywki w multi, do ośmiu osób, jednak będzie trzeba zadbać o zakup wersji gry na PC i samodzielne uruchomienie serwera gry.

9th Dawn II (dostępny tymczasowo za darmo w Google Play) będzie też okazją do wykazania się zręcznością, bo świat Caspartii pełen jest ruchomych platform, a nasza postać, oprócz władania mieczem i czarami, radzi sobie również nieźle ze skakaniem. Wydany cztery lata temu action RPG pachnie wprawdzie latami 90., ale zaskakująco mocno wciąga w świat magii, tajemnic i zręcznościowych walk.