Pozornie opuszczona kraina, w której budzi się Wiktor – młody, nieśmiały chłopiec – okazuje się być onirycznym światem pełnym tajemniczych zjawisk.

Side scrollowa przygodówka, której akcja rozgrywa się w Wałbrzychu i jego okolicach, umożliwi nam zwiedzanie lokacji znane z rzeczywistości (dzięki technice fotogrametrii) oraz przeniknięcie do przeplatających się ze sobą równoległych wymiarów. Miejsca spowite mgłą, utrzymane w eterycznym klimacie, staną się tłem dla przygód Wiktora starającego się dowiedzieć, czy to jawa czy sen i co mu się właściwie przydarzyło. Gracze poznają historie związane z II wojną światową, odkryją słowiańskie legendy, a także zmierzą się z mitologicznymi istotami i nadprzyrodzonymi zjawiskami. Przemierzając polski krajobraz dotknięty przez Trzecią Rzeszę, postaramy się przetrwać spotkania z bytami zamieszkującymi enigmatyczne uniwersum, rozwiązać wymagające zagadki środowiskowe oraz opanować zręcznościowe elementy platformowe – wszystko po to, aby odkryć powód, dla którego chłopiec znalazł się w konkretnym miejscu i w konkretnym okresie. W 8874 pojawią się charakterystyczne miejsca Wałbrzycha, takie jak Zamek Książ przebiegający Szlakiem Zamków Piastowskich i Stara Kopalnia, obecnie przekształcona w placówkę muzealną, zlokalizowaną na terenie zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Julia.

„Odzwierciedlenie w grze autentycznych miejsc i budynków budzi równie duże zainteresowanie, co cała reszta projektu. By przenieść dany obiekt do silnika gry, która wykorzystuje Unreal Engine 4, został on sfotografowany ze wszystkich stron. W tym celu użyte zostały między innymi drony. Następnie za pomocą fotogrametrii zdjęcia zostały połączone w model 3D, który został wrzucony do gry. Technika ta jest wykorzystywana coraz częściej, a co ciekawe nie jest to też pierwszy raz, gdy Wałbrzych i okoliczne tereny zostały poddane temu procesowi. Miało to już miejsce w Zaginięciu Ethana Cartera, choć wtedy Wałbrzych udawał Red Creek Valley.” – Tomasz Góra, programista w Art Games Studio S.A.

Data premiery 8874 została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC. Więcej informacji o nadchodzącej grze można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.