Jammera (czyli Kamila Wolnikowskiego) nie musimy Wam specjalnie przedstawiać – od lat tworzy i pisze na C64 takie utwory, że aż miło posłuchać znów SID-a.

Tym razem doszło do nietypowej kooperacji – kompozycje Jammera zderzyły się z rapem Wkurzonego Pisarza, który na wspólnej płycie 8-Bit Rap opowiada o retrogamingu, komiksach i VHS-ach.

Pomysł płyty należy do Leszka Bigosa (Wkurzonego Pisarza, albo po prostu Wkurzonego), który tak opowiada o pomyśle na 8-Bit Rap:

„Zobaczyłem w internecie news o grze Robot Jet Action, do której Jammer stworzył muzykę. Spodobały mi się tracki z gry i po prostu napisałem do Jammera pytając, czy ma takich więcej –opisuje genezę Wkurzony – Oczywiście miał. To, co usłyszałem wyrwało mnie z trzewików, musiałem coś z tym zrobić. Koncept przyszedł naturalne, tematy same wskakiwały do głowy.” – Wkurzony Pisarz

„Pomysł wydawał się niecodzienny i sam nigdy bym nie skleił razem rapu i muzyki z Commodore, ale w miarę jak dostawałem raporty z postępów nad tekstami, zacząłem się coraz bardziej przekonywać. Efekt przerósł moje oczekiwania w stu procentach.” – Jammer

Album Wkurzony + Jammer„8-Bit Rap” jest na YouTube oraz w serwisach streamingowych.