No i w to mi graj! Planszówka w której wcielam się w 8 bitowego bohatera, idę lać z innymi minibossów i potworzyska a potem staram się dać po mackach samemu Wielkiemu Zielonemu czyli Cthulhu? Biorę!

W zasadzie można powiedzieć – planszówek ci u nas dostatek ale i tę weźmiemy. Tylko potem patrzy się na osobę autora i od raz wzrasta zainteresowanie zwłaszcza, że w tym przypadku to Sandy Petersen. Kto zacz? Nikt ważny tak naprawdę. Tylko facet którzy przyłożył swoją rękę do takich tytułów jak Civilization, Doom, Doom II, Quake, seria Age of Empire czy Halo Wars. Mało? Do tego był twórcą papierowego RPG Zew Cthulhu. No ale może nie ma doświadczenia w planszówkach? Pudło bo współtworzył takie gry jak Cthulhu Wars, Orcs Must Die! czy The Gods War. Generalnie mamy do czynienia z osobnikiem konkretnym 😉

Ciekawe jest też to co pokazał w tym przypadku. 8-Bit Attack to gra kooperacyjna do 5 graczy, w której wcielamy się w jednego z 2o unikalnych bohaterów, walczymy z potworami i minibossami z różnych „uniwersów” (Demony, Mity, Kosmos, Kulty), staramy się wszystko rozegrać tak taktycznie bo móc odpowiednio się dopakować bo na samym końcu czeka na nas Wielki Zły i Zielony czy Jego Mackowatość Cthulhu. Estetyką i odrobinę pomysłem przypomina mi to popularną karciankę Boss Monster, ale w tym przypadku mamy do czynienia z kooperacją.

Tutaj możecie znaleźć stronę kampanii. W momencie pisanie do końca zostało 28 dni, a już zebrano kwotę 28 tysięcy dolarów (przebijając cel 10 tysięcy dolarów).

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to tutaj możecie ściągnąć zasady gry. Poniżej kilka filmików opisujących grę i rozgrywkę:

Oraz sam Sandy Petersen otwierający egzemplarz gry:

Dla mnie wygląda to na bardzo przyjemną grę towarzyską – szybką, dość prostą ale pełną opcji. Na planszówkowy wieczór do piwa, precelków i bezalkoholowych drinków wydaje się idealna!