Maltretowane dziecko imieniem Glitch posiadające niszczycielskie zdolności grozi przemianą świata na swój chaotyczny sposób. Tylko nasi bohaterowie są w stanie mu się przeciwstawić.

8-Bit Adventures 2 to coś więcej niż powrót do przeszłości. To wszystko, co kochasz w japońskich RPG-ach z ery NESa, SNESa i PSXa – z całym urokiem, sercem i duszą.Od początku do końca gra koncentruje się na opowiadaniu poważnej, wciągającej historii. Przemierzamy ogromne, fantastyczne uniwersum podróżując pieszo lub statkiem powietrznym, poznając bieg fabuły i biorąc udział w turowych bitwach (inspirowanych takimi tytułami jak Final Fantasy X i Chrono Trigger) z dziwacznymi potworami oraz wymagającymi bossami – wszystko ożywione sugestywną 8-bitową oprawą wizualną. Rozległa mapa świata (zawierająca 12 miast i 29 lochów do eksploracji) pełna jest rozmaitych sekretów, opcjonalnych lokacji do odkrycia i licznych zadań pobocznych. Wejdziemy również w interakcję z napotkanymi po drodze postaciami wspominającymi zamierzchłe czasy, dowcipkującymi, udzielającymi pomocnych wskazówek czy narzekającymi na swoje codzienne życie.

Docelowa data premiery przewidziana w 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach (brak jest informacji o jakie konkretnie platformy chodzi).