Wydany w 1999 roku FPS, który zasłynął z bluzg, przemocy i ścieżki dźwiękowej autorstwa Cypress Hill powraca po ponad dwóch dekadach. Za projekt odpowiedzialna jest firma 3D Realms, która ewidentnie dobrze czuje się w FPS-ach. Powróciła do nich po latach, o czym świadczy zeszłoroczna premiera pełnej wersji Ion Fury, a także nadchodzący Wrath: Aeon of Ruin (obecnie w Early Access).

Nowe wydanie Kingpina, które nosić będzie dopisek “Reloaded” przyniesie nam m.in. obsługę współczesnych rozdzielczości (nawet do 4K), tryby ultra szerokie oraz  większą szczegółowość grafiki. Porównanie można zobaczyć na poniższych screenshotach – jak widać, gracze niechętnie nastawieni do nowego wyglądu będą mieli możliwość gry w trybie klasycznym.

Co do usprawnień niezwiązanych z grafiką, to zapowiedziano nowy system misji i prowadzenia konwersacji. Po więcej zdjęć zapraszamy na oficjalną stronę projektu, a poniżej prezentujemy jeszcze zwiastun. Szczegółowej daty premiery póki co brak, ale wydawca zapowiada, że pełna wersja ujrzy światło dzienne jeszcze w bieżącym roku.