W dniach 11-13 listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się Warsaw Game Jam PRO z pulą nagród wynoszącą 90 000 zł. Będzie to również okazja do zdobycia praktycznej wiedzy – w piątek „Filmówk” zaprasza na wykłady do otwartego tego dnia Kina Elektronik.

Konkurs dla twórców gier startuje w piątek, by po 36 godzinach, 13 listopada, wyłonić na ekranie kinowym zwycięzców. Wydarzenie może również okazać się atrakcyjne dla uczestników, dla których game jam jest pierwszym krokiem na drodze do kariery.

„Game Jam to nie tylko kreatywnie spędzony weekend w inspirującym środowisku, to także doskonała forma edukacji i integracji,  zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych już twórców.” Ewa Maria Szczepanowska, Prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej, organizatorka wydarzenia

Cała impreza wyrasta z bogatych tradycji edukacyjnych Warszawskiej Szkoły Filmowej, która pod swoimi skrzydłami prowadzi zarówno kierunek studiów Tworzenie Gier Wideo, jak i Liceum Kreacji Gier Wideo. Program nauczania obu placówek zaprojektowany został przez aktywnych zawodowo twórców gier, pracujących przy najgłośniejszych światowych produkcjach, takich jak seria Wiedźmin czy Cyberpunk 2077. Jednym z efektów nauki poprzez praktykę jest entuzjastycznie przyjęta przez graczy i krytyków gra Best Month Ever!, stworzona przez działające przy Warszawskiej Szkole Filmowej Studio Produkcji Gier, zatrudniające najzdolniejszych studentów i absolwentów.

Program Game Jam Pro

Piątek, 11 listopada:

13.30 – 18.00 – Bezpłatne wykłady gamedevowe otwarte dla wszystkich zainteresowanych; Kino Elektronik

13.30 – 14.30 – „Rynek gier wideo w Polsce – aktualna sytuacja, trendy i prognozy” | Prowadzący: Mateusz Witczak

14.30 – 15.30 – „Gaming nie tylko w grach”. | Prowadzący: Krzysztof Grudziński

16.00 – 17.00 – „O tworzeniu gier na poważnie, czyli jak bezpiecznie podejmować się projektów za pieniądze” | Prowadzący: Maciej Miąsik

17.00 – 18.00 – „Pierwsze kroki w gamedevie, czyli jak dobrze wypaść na starcie” | Prowadząca: Nika Darowska

18.00 – rejestracja Uczestników oraz Before Party;

20.30 – oficjalne otwarcie Game Jamu i wybór tematu;

21.00 – rozpoczęcie tworzenia gier!

Sobota, 12 listopada: Dzień tworzenia

Niedziela, 13 listopada:

9:00 – zakończenie pracy nad grami;

10.00 – otwarta dla wszystkich prezentacja gier w Kinie Elektronik; wręczenie nagród.

Partnerzy: Fundacja Indie Games Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, GovTech

Patronat: Frenzy, PIXEL, Polsat Games, PolskiGamedev.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego