Egmont w Polsce stał się dla wielbicieli opowieści obrazkowych symbolem dobrej jakości – zarówno w sensie wydawnictw, jak i doboru treści publikowanych w naszym kraju. Dzięki działalności wydawnictwa doczekaliśmy się kompletnych wydań opowieści o Kaczorach (Donaldach), Thorgala, Asteriksa i Obelixa. Zanurzyliśmy się w odmętach uniwersów DC i Marvela. Odkrywaliśmy, jak wielką sztuką jest łączenie rysunków z opowieściami. W skrócie: coraz więcej czytaliśmy. W tym roku Egmont Polska świętuje swoje 30. urodziny (na końcu kilka słów o urodzinowych zniżkach) i dziękuje wszystkim, którzy również uwierzyli w moc opowieści.

Egmont Polska jest częścią skandynawskiej grupy medialnej. Pierwsze przyczółki komiksowego czytelnictwa w naszym kraju zdobywał za sprawą wydanych w 1990 roku przygód Kaczora Donalda, co jak się okazało nawet kilkulatków skłaniało do nabierania biegłości w sztuce czytania.

Oczywiście nie samym Kaczorem Donaldem żyją dzieciaki, bo zaraz na polskim gruncie pojawiły się i ilustrowane wierszyki o Kubusiu, małe księżniczki poznawały swoje koleżanki na kartach opowieści, a chłopcy ścigali się w Hot Wheels i ratowali świat jak Spide-Man. Cykliczne wydawnictwa, takie jak Czarodziejki WITCH, My Little Pony stały się stałym elementem księgarń i salonów prasowych (wyrastających w miejsce oldschoolowych Kiosków Ruchu). Najmłodsze czytelniczki poznały również Barbie, która podpowiadała im, jak być pewną siebie, nowoczesną dziewczyną.

Egmont współpracuje z renomowanymi licencjodawcami, takimi jak The Walt Disney Company, Mattel, Hasbro, Lego, Universal, Viacom IMN, wyznaczającymi trendy we współczesnej rozrywce. Atrakcyjne treści publikacji sprawiają, że dzieci w naturalny sposób odkrywają uroki czytania. Dziś pierwsze pokolenie czytelników wydawnictw Egmontu to często młodzi rodzice, którzy teraz ze swoimi dziećmi wracają do ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

Stworzony przez Egmont Polska Klubu Świata Komiksu sprawił, że na księgarski rynek powróciły kultowe opowieści o słowiańskich wojach: Kajko i Kokosz Janusza Christy. Wydawnictwo dba również o to, aby komiksy polskich mistrzów gatunku tworzących za granicą – Grzegorza Rosińskiego i Zbigniewa Kasprzaka – trafiały na rodzimy rynek. To Egmont przedstawił polskim czytelnikom Carla Barksa, Dona Rosę oraz René Goscinnego w komiksowej wersji, wydał cykl o Tin Tinie Herge’go, w ekskluzywnych kolekcjach przedstawiał tomy stworzone przez światowej sławy artystów. Od 2007 roku rozwija się Egmontowa oferta rodzinnych gier planszowych i karcianych, które dostarczają rozrywki tysiącom polskich rodzin. Łączą pokolenia, budują więzi i są doskonałym pretekstem do spędzania czasu RAZEM. Współpracowaliśmy bezpośrednio z twórcami światowych bestsellerów, między innymi Reinerem Knizią czy Grzegorzem Rejchtmanem, a hity, takie jak Ubongo czy Pędzące żółwie, bawią całe rodziny.

Przez wiele lat wydawnictwo Egmont Polska było liderem na rynku książki dziecięcej. Obok bogatej oferty książek licencyjnych, publikując serie edukacyjne i literackie, tworzone przez najlepszych polskich pisarzy i ilustratorów, doceniane przez czytelników, media i branżę wydawniczą.

Nie byłoby takiego jubileuszu, gdyby nie czytelnicy i gracze, którzy zapraszają bohaterów masowej wyobraźni do swoich domów. Dzięki czytaniu czasopism i komiksów oraz rodzinnym rozgrywkom w planszówki wszyscy tworzymy wspólną opowieść, w której wzruszenie przeplata się ze śmiechem, a pozytywne emocje nie pozwalają zasnąć. Ta opowieść zbliża, umacnia więzi między pokoleniami i nigdy się nie kończy. Z okazji jubileuszu, w księgarni Egmont.pl obowiązuje rabat -30% na wszystkie produkty dostępne w ofercie.