Hiszpańskie Scarecrow Studio właśnie dało znać, że dobiega końca zbiórka funduszy na Kickstarterze na ich pierwszą, ambitną grę przygodową, która już może pochwalić się pierwszymi sukcesami.

Po przekroczeniu pierwszego progu (50 000 euro) 3 Minutes to Midnigt właśnie zbliża się do drugiego – 60 000 euro, co zapewni projektowi tłumaczenie m.in. na język polski. Dla przypomnienia 3 Minutes to Mindnight znalazło się w gronie gier nominowanych do nagrody Pixel Award Europe 2019  w kategorii Retro Roots.

Dlaczego 3 Minutes to Midnight ma być wyjątkowe? Autorzy obiecują, że każda akcja będzie miała swoje konsekwencje, a zagadki mogą mieć różne rozwiązania. W całej grze dostaniemy do dyspozycji łącznie ponad dwieście przedmiotów i ponad 5000 kwestii dialogowych (tak, by się nie powtarzały). Brzmi intrygująco, prawda? Cała akcja gry będzie toczyć się w jakimś ospałej mieścinie w Nowym Meksyku, a oprawa graficzna i fabuła mają nas przykleić do ekranu na dłużej. Zgodnie z zasadą Hitchocka opowieść zaczyna się od eksplozji i… amnezji. Później zapewnie będzie równie ekscytująco, bo do naszej dyspozycji dostajemy dwie główne, kobiece role w tej opowieści, dla dodania odrobiny pikanterii – reprezentujące skrajnie odmienne poglądy. Autorzy 3 Minutes to Mindnight przyznają się do inspiracji przygodówkami LucasArts, co widać w krótkim zwiastunie gry. I jeszcze ma być kilka różnych zakończeń… Premierę gry przewidziano na lipiec 2020 roku.