Po wielu zapowiedziach i zmieniających się terminach wydania prawdopodobnie poznaliśmy właśnie ostateczną datę wydania Prince of Persia na małym Atari. Posiadacze 8-bitowych Atari zagrają 24 października, pod warunkiem, że mają w swoich zasobach stację dyskietek (lub jej zamiennik) i przynajmniej 128 KB pamięci RAM.

Gra Jordana Mechnera, pierwotnie wydana na Apple II w 1989 roku, doczekała się wielu oficjalnych i nieoficjalnych portów na konsole, 8-bitowce i 16-bitowce. Warto wymienić chociażby świetnie zrealizowany port na C64 z 2011 roku. Teraz dekady oczekiwania na Księcia Persji na Atari dobiegają końca.  Tym samym rozpisany na dziesiątki postów wątek na forum AtariAge, w którym Resonup poinformował pod koniec 2019 roku o trających pracach nad portem Prince of Persia na Atari również doczeka się finału i publikacji finalnej wersji gry.

Tak prezentuje się na obecnym etapie gra, która zgodnie z informacjami autora wymaga ostatecznych szlifów:

Jak łatwo zauwazyć – zmieniono obraz tytułowy, na którym pierwotnie widoczna była postać białej myszy – wyjaśnienie tych zmian możemy odnaleźć na forum AtariAge, podobnie jak wcześniejsze wersje gry.