Lato w pełni, żar leje się z nieba, na ochłodę atmosfery – czas podjąć kilka trudnych wyzwań! Posiadacze Frostpunka na konsolach Xbox One i PlayStation 4 już 21 będą mogli dokupić trzy rozszerzenia dotychczas dostępne dla posiadaczy PC.

The Last Autumn, On the Edge i The Rifts wraz ze swoimi nowymi mechanikami, prequelami, opowieściami i zadaniami będą dostępne zarówno jako odpłatne DLC oraz w formie przepustki sezonowej. Frostpunk będzie również dostępny w kompletnej edycji zawierającej bazowę grę wraz z rozszerzeniami.

“Podczas projektowania dodatków mieliśmy w głowie dwa cele. Chcieliśmy poszerzyć świat przedstawiony, bo w końcu Frostpunk traktuje o trudach walki ludzi z naturą, a my przykładamy do narracji dużą wagę, ale też przedstawić nowe sposoby rozgrywki. Nie chcieliśmy dostarczyć jeszcze więcej tego, co gracze doskonale znają z podstawowej gry. Dlatego też wszystkie trzy dodatki różnią się nie tylko od niej, ale również od siebie. Jesteśmy zadowoleni, że posiadacze konsol będą mogli w końcu w nie zagrać i dziękujemy im za tak cierpliwie oczekiwania na premierę.” –  Kuba Stokalski, Lead Designer Frostpunka

Co do samej zawartości – każdy z graczy, który ukończył już podstawową wersję Frostpunka zdecydowanie powinien wypróbować prequel The Last Autumn, rozgrywający się przed wielkim kataklizmem i wieczną zimą, a więc wprowadzający do gry zupełnie inny nastrój – pełen zieleni. W pierwszym z DLC będziemy nadzorować budowę Generatora, który być może przyczyni się do ocalenia ludzkości. On the Edge to fabularna kontynuacja wydarzeń po Wielkiej Burzy – zakończeniu podstawowej kampanii gry. W tym przypadku skupiamy swoje wysiłki na budowie i utrzymaniu położonej z dala od miasta osady, będąc zdanymi na siebie i to bez Generatora, za to z opcja wydobycia surowców z pewnego wojskowego magazynu. Uzupełnieniem zabawy tym razem będzie wyznaczanie dróg handlowych pomiędzy ośrodkami ludzkimi. The Rifts dodaje nową mapę do trybu Endless oraz mosty – nowy typ konstrukcji, niezbędny do zbierania zasobów rozsianych po poprzecinanych szczelinami wyspach.