Twórcy gier planszowych Nemesis i This War of Mine wyraźnie mają (wraz z 11 bit studios) dobrą rękę do kampanii na Kickstarterze. Kolejna planszówka, bazująca na popularności i zasadach rozgrywki Frostpunka wyraźnie przypadła do gustu wielbicielom gier rozkładanych na stolikach, bo w zaledwie 54 minuty osiągnięto bazowy próg (200 000 euro), umożliwiający sfinalizowanie gry Frostpunk w świecie planszówek.

To jednak nie koniec kampanii, która potrwa jeszcze trzy tygodnie, a po wpłatach ponad 6000 graczy ma już na swoim koncie 700 000 euro. Przed wielbicielami planszówek otwierają się właśnie nowe progi, które wokół generatora ciepła ustawionego w środku planszy mają uatrakcyjnić rozgrywkę o kolejne elementy (w tym dodatkowe karty wydarzeń, technologii oraz praw i konsekwencji, a także aplikację na smartfony współpracującą z planszówką i umożliwiającą zabawę na kilka plansz w różnych miejscach). Podstawowe założenia planszówki, nad której stworzeniem pracuje Adam Kwapiński to – zabawa dla 1-4 graczy przez ok. 60 minut przewidziana dla 16-latków lub starszych miłośników planszówek. Dwa różniące się ceną i wyposażeniem pakiety planszówkowego Frostpunka kupimy za 75 lub 125 euro (w drugim wariancie obok wykonanego z tworzywa sztucznego generatora dostępne będą również plastikowe figurki, ponad 100 sztuk). Tylko uczestnicy kampanii na Kickstarterze otrzymają unikalne rozszerzenie Frostlander w pakiecie. Natomiast finalna cena gry ma być o ok. 25 procent wyższa od tej, ustalonej na Kickstarterze.

Wysyłkę gry przewidziano na wrzesień 2021 roku, co oznacza, że osoby wspierające kampanię na Kickstarterze swoje generatory ciepła otrzymają w październiku. Tymczasem mechanikę Frostpunk The Board Game możemy przetestować sięgając po aplikację dostępną w Warsztacie Steam.