Gameplay opublikowanym przez serwis PC Gamer pokazuje typową, nerwową atmosferę rozgrywki, przeniesioną wprost z ekranów kinowych – widać jak grywalna postać nerwowo sprawdza szyb wentylacyjny, z którego być może zaraz coś wyskoczy…

Trafiły się chwile czystej akcji, w których padło wiele strzałów i zginęło sporo ksenomorfów, ale zdarzały się też odrobinę spokojniejsze momenty. Ponadto taki zapis rozgrywki jest idealny do sprawdzenia samego klimatu gry, jakości animacji oraz dźwięków. Osobiście odniosłem wrażenie, że Aliens: Fireteam Elite mogłoby zostać trochę bardziej doszlifowane – tytuł momentami wydał mi się odrobinę drewniany, ale oczywiście są to wyłącznie moje odczucia.

Na temat Aliens: Fireteam Elite pisaliśmy już wcześniej https://pixelpost.pl/aliens-fireteam-elite-nowy-zwiastun-i-zamowienia-przedpremierowe/, zwracając wtedy uwagę na fakt, że jest to gra tworzona z myślą o trybie kooperacji. Ma to spore znaczenie, ponieważ nawet jeśli tytuł będzie miał jakieś bolączki, to może się okazać, że podczas wspólnej zabawy ze znajomymi kompletnie nie zwrócimy na nie uwagi. Więcej informacji na temat Aliens: Fireteam Elite znajduje się na oficjalnej stronie Steam.

Gra Aliens: Fireteam Elite będzie miała premierę niebawem – już 24 sierpnia 2021 roku (trafi jednocześnie na Xboxa One, Xboxa Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz PC).