Studio Paradox Interactive na dwa tygodnie przed premierą gry w wersji konsolowej chwali się sukcesem Crusaders Kings III na PC.

Średniowiecznej strategia fabularna w półtora roku od premiery (1 września 2020 r.) osiągnęła niebanalny wynik 2 milionów sprzedanych kopii gry na PC. W dotychczasowej historii firmy to obecnie jeden z najszybciej sprzedających się tytułów. Na uznanie krytyków i graczy oraz niebywały sukces finansowy prawdopodobnie złożyła się zróżnicowana fabuła oraz aktualizacje – w tym wydany w zeszłym miesiącu Royal Court – pierwsze, duże rozszerzenia do Crusader Kings III, które samo w sobie może pochwalić się sprzedażą przekraczającą milion egzemplarzy.

„Dwa miliony sztuk to kamień milowy dla nas w zespole Crusader Kings. To silne wotum zaufania ze strony całej społeczności. Cieszymy się, że nasze gry mogą dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Sądzę, że to dobrze nie tylko dla nas, ale ogólnie dla gier strategicznych. Mamy wielkie plany związane z CK3 i dobrze wiedzieć, że tak wiele osób wybierze się z nami w tę podróż.” – Alex Oltner, Game Designer

Wkrótce chętni do tronu imperatora będą mogli rzucić się w wir intryg i spisków na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S. Konsolowa wersja powstaje przy współpracy z Lab42 Studios.