Rezerwujcie swój czas w dniach 26-28 maja 2023 r., bo w zupełnie nowym miejscu będzie okazja pograć na przykład w Lemmingi i GTA wraz z autorem wymienionych gier, Mike’em Dailym.

To zaledwie początek listy gości, bo w przestrzeniach hal Mińska 65 w Warszawie obok gier wideo, planszówek i komiksów oraz tradycyjnej sekcji retro-klimatycznej spotkacie również Simona Butlera (pamiętacie Ocean Software) i Jima Bagleya, który zapewne chętnie opowie o dalszych losach ZX Spectrum Next. Dla przypomnienia – Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven to obecnie największe w Polsce i jedno z największych w Europie cyklicznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, a wśród atrakcji imprezy jest m.in. wystawa niezależnych twórców gier (Pixel Expo), prezentacje, wykłady, panele oraz szkolenia, a także coroczny konkurs Pixel Awards Europe. Dla graczy Pixel Heaven jest okazją do zanurzenia się w epoce 8- i 16-bitowych gier lat 80. i 90. Ubiegłego wieku. 11. edycji Pixel Heaven będzie towarzyszyła Giełda Pixela, oczekujemy także kolejnej edycji 8-bitowego game jamu Pixel Crunch, wystawy fotografii w grach wideo Photomodebook i Mistrzostw Polski w klasycznym Tetrisie oraz wielu innych turniejów dla graczy. W planach jest również VR Corner, planszówki i bitewniaki, strefa z komiksami, książkami, prasą, a dla zmęczonych wędrowców – relaks wśród foodtrucków.

Ceremonia wręczenia nagród Pixel Awards Europe odbędzie się w sobotę, 27 maja o godzinie 20.00 na scenie głównej Festiwalu. Pixel Heaven 2023 odbędzie się w dniach 26-28 maja w przestrzeniach Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Organizatorem Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven jest wydawca magazynów PSX Extreme oraz serwisu www.pixelpost.pl. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Biura Rozwoju Gospodarczego m. st. Warszawy.

Tak wyglądała zeszłoroczna edycja Pixel Heaven 2022: