Działający od 5.11.2011 r. portal Speccy.pl w zeszłym roku obchodził swoje 10-lecie, które wiąże się z kilkoma działaniami aktywnych uczestników społeczności ZX Spectrum w Polsce.

Ludzie związani ze sceną, grafiką, kodem, muzyką oraz modyfikacjami ZX Spectrum (i jego klonowaniem) podczas ostatnich kilkunastu miesięcy starali się jak mogli, by uczcić swojego ulubionego gumiaka – jednym z efektów tych starań są imprezy scenowe, kubeczki, spotkania ze znanymi postaciami ze świata ZX Spectrum oraz… pewna kaseta.

Fizyczne wydanie na nośniku danych przy współpracy z firmą CDLabel to okazja do nakarmienia naszych ZX-ów ZX-ów 128K oraz Timexów porcją dem i gier powstałych przy udziale założycieli portali Speccy.pl. W komplecie z kasetą sprzedawana jest również tematyczna podkładka pod mysz. Kaseta dostępna jest w wersji z polskojęzyczną lub angielskojęzyczną okładką. Znalazły się na niej następujące produkcje:

Strona A:

  1. Reliable fraud
  2. 4d demo 8
  3. No Skulls
  4. Dynx
  5. Big Things
  6. Membertro
  7. Krunel
  8. Erzac [128k]
  9. Unit 42 [128k]
  10. Timmy [TC2048]

(strona B zawiera kopie zapasową strony A)

Zamówienia na taśmę z grami i demami można składać za pośrednictwem popularnego serwisu aukcyjnego, dystrybucja zagraniczna dostępna jest w CDLabel Store. Cena za sztukę ok. 56 zł.