Choć świąteczny sezon zakupowy wciąż trwa, konsoli Nintendo Switch udało się, według wewnętrznych szacunków Nintendo, osiągnąć rewelacyjny wynik 10 milionów sprzedanych egzemplarzy w zaledwie dziewięć miesięcy od premiery. Warto też nadmienić, że rzadko kiedy się zdarza, aby nowa konsola debiutowała w marcu.

Nintendo Switch to pierwsza konsola, na której można grać zarówno na telewizorze, jak i zabrać ją ze sobą i grać w swoje ulubione tytuły gdziekolwiek, kiedykolwiek i z kimkolwiek się tylko chce. W zestawie z każdą konsolą Nintendo Switch znajdują się dwa kontrolery Joy-Con, dzięki którym gracze mogą bawić się wspólnie z rodziną i przyjaciółmi* od razu po wyciągnięciu jej z pudełka.

W zróżnicowanej bibliotece dostępnych tytułów już teraz znajdują się dwie z najbardziej docenianych produkcji w historii gier wideo – Super Mario Odyssey oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild, zdobywca tytułu najlepszej gry na tegorocznym The Game Awards. Dodając do tego świetne gry dla wielu graczy, takie jak Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2 oraz ARMS, w które można grać zarówno przez sieć z innymi graczami**, jak i na jednej konsoli z rodziną i przyjaciółmi*; a także tytuły studiów zewnętrznych takie jak Mario + Rabbids Kingdom Battle, FIFA 18, Rocket League, L.A. Noire, The Elder Scrolls V: Skyrim, Golf Story czy Stardew Valley, Nintendo Switch staje się konsolą, która każdemu graczowi ma coś do zaoferowania.

“Jesteśmy podekscytowani faktem, że gracze w Europie, jak i na całym świecie cieszą się niezwykłym doświadczeniami, które zaoferować im może jedynie Nintendo Switch, takimi jak nowe przygody Mario i Linka oraz unikalne gry, jak 1-2-Switch, w którym gracze nie patrzą na ekran, a na siebie” powiedział prezes Nintendo of Europe, Satoru Shibata.

W tym roku na konsoli Nintendo Switch zagościła już masa gier z przeróżnych gatunków, ale fani mogą już patrzeć na powiększającą się z dnia na dzień listę produkcji zapowiedzianych na przyszły rok. Znajdą się wśród nich wydawane przez Nintendo Kirby Star Allies, Bayonetta 2, Dragon Quest Builders czy nowy tytuł z Yoshim oraz wiele gier od zewnętrznych studiów, takich jak Wolfenstein II: The New Colossus od Bethesdy, Mega Man 11 od Capcomu, PROJECT OCTOPATH TRAVELER (tytuł roboczy) prosto od Square Enix, Shovel Knight: King of Cards autorstwa studia Yacht Club Games czy Morphies Law od Cosmospace.