Jeśli ten tytuł nie jest wystarczająca rekomendacją do zwrócenia uwagi na ten całkowicie monochromatyczny twór, to dodajmy jeszcze dwa źródła inspiracji: mangi Junji Ito oraz proza Lovecrafta.

1-bitowa oprawa graficzna oznacza, że World of Horror będzie wyglądał jak przygodówki z epoki pierwszego Macintosha, kart Hercules lub gry działające w trybie mono na Atari ST. Godnym odnotowania przykładem tej stylizacji jest Return to Obra Dinn, jednak w tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z silnikiem 3D. World of Horror serwuje nam bardziej oszczędną stylizacją, pełną słów, obrazów, statystyk, niekiedy wspieranych animowanymi elementami (dla zwrócenia uwagi gracza).

Monochromatyczna grafika to nie jest rzadkość we współczesnych graf studiów niezależnych, jednak jest na tyle charakterystyczna, by wyróżnić takie dzieła z setek innych premier na Steamie. Premiera World of Horror we wczesnym dostępie została zapowiedziana na 20 lutego 2020, co oznacza, że w tą niezwykłą grę cRPG będziemy mogli wypróbować już niebawem. Miło nam poinformować, że panstasz – jedyny twórca tego monochromatycznego, kosmicznego horroru jest Polakiem. Demo gry jest dostępne w serwisie itch.io.