Na PC swoja premierę Death Crown miał pod koniec ubiegłego roku, teraz studio Com5monaut zapowiada wydanie swojej monochromatycznej, 1-bitowej strategii na konsolach. Z premierą ustaloną na 12 listopada 2020 r.

To intrygująca gra, bo w czerni i bieli (jak w wybranych tytułach na ZX Spectrum, Macintosha i Atari ST w Mono lub PC z Herculesem) prowadzimy do boju zastępy samej Śmierci, których zadaniem jest zniszczenie ludzkich królestw. Co sprowadza się do zbierania zasobów, obrony własnych ziem i eksterminacji przeciwnika na heksagonach. Łącznie Death Crown oferuje trzy kampanie, w których poprowadzimy albo umarłych, albo demony, albo ludzi i 90 map. Zmierzymy się też z 12 bossami, każdy o unikalnej mechanice walki. I ma się rozumieć to zaledwie fragment atrakcji, które oczekują na nas w tym zaskakującym RTS-ie rosyjskiego studia.

Na zachętę, przypominamy że jeszcze przez jeden dzień na Steamie można kupić Death Crown za pół ceny. Po Return to Obra Din oraz World of Horror to jedna z niewielu pozycji, która świetnie wykorzystuje 1-bitową stylistykę. Oby więcej takich stylizacji!