Pamiątki, press kity i inne unikalne pamiątki prezentowane na filmach Micza. Oto kolekcja, której nie zobaczycie w dobrych sklepach, o której opowie znany zbieracz Micz (w odróżnieniu od kolekcjonerów numizmatyków, którzy pasję do zbierania monet wynieśli na zupełnie inny poziom).

W pierwszym odcinku Micz kreśli szkic historyczny swojej kolekcji pamiątek związanych z gier sięgając w odległe lata 90., opowiada też o tym jak wiele stracił przez własne decyzje. W programie opowieści również niezwykłe spotkania z ikonami świata gier, wspomnienia, realia ubiegłego wieku, w którym informacje prasowe wyglądały i przesyłane były w zupełnie innej formie (i inną drogą) niż dziś.

Uwaga! Będą ujęcia 26-letnich dyskietek z press packami! Możecie domyślać się od kogo i z czym. Będzie też dawka nostalgii (ale kontrolowana).

To oczywiście zaledwie zarys trwającego 25 minut nagrania przygotowanego z myślą o patronach Pixela (którzy wspierają akcję kwotą minimum 50 zł). Dowiemy się również, co w opinii rednacza Pixela jest prawdziwym rarem (nie mylić z plikami spakowanymi RAR-em). Przerywniki do nagrań wprowadza Zdan (its Zdan Time!), który… pełni w tym nagraniu rolę edukatora i mentora, służąc swoją wiedzą na temat skomplikowanej wymowy różnych słówek, tudzież rozbierając na czynniki pierwsze co trudniejsze sformułowania.

Pilot serii Pixel Secret Stuff stanowi wprowadzenie do serii nagrań. Dostęp do comiesięcznej porcji (czterech odcinków w każdym miesiacu) wspomnień i nagrań możemy uzyskać wspierając wydawcę Pixela na Patronite.