Od futerkowych do pierzastych przyjaciół – 11 bit studios z dumą ogłasza, że cały dochód z Paws and Claws trafi do jednej z największych organizacji ochrony zwierząt na świecie.

Dzielni obrońcy krainy Rea w postaci rodziny Bergsonów to światło nadziei dla wszystkich mieszkańców tego lądu – zarówno ludzi, jak i zwierząt. 11 bit studios nawiązało współpracę z Humane Society International, by wypuścić na rynek Paws and Claws – charytatywne DLC do bestsellerowego action-RPG dostępnego na PC, Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4.

Aby chronić stworzenia z łapami i pazurami, ale też dziobami, skrzydłami, futrem lub rogami, do domu Bergsonów zostanie dodana zupełnie nowa sekcja. Oczywiście opieka nad zwierzętami oznacza nowe codzienne obowiązki dla członków rodziny, ale i bezinteresowna miłość i kojąca obecność takich pupili niesie satysfakcję i wpływa pozytywnie na bohaterów w kolejnych bitwach. To nie wszystko – wraz z bezpłatną aktualizacją do gry trafi szereg nowych przedmiotów, które dostępne będą dla wszystkich graczy. Wśród nich znajdą się nowe relikty, przedmioty jednorazowego użytku i błogosławieństwa, mogące na przykład tworzyć wokół wojowników pułapki laserowe lub chronić Bergsonów ziejącym ogniem.

„Paws and Claws to rodzaj zawartości w pełni oddającej naszą filozofię. Zwierzęta stanowiły istotną część oryginalnej historii w Children of Morta, więc wzbogacenie relacji z nimi wydawało się naturalnym ruchem. A współpraca z organizacją taką jak Humane Society International doskonale wpisuje się w sposób myślenia 11 bit studios, ponieważ uważamy, że firma produkująca gry niosące przekaz powinna też podejmować działania mające znaczenie” – powiedział Karol Kała, producent Children of Morta.

Paws and Claws – najważniejsze nowości:

  • Schronisko dla zwierząt – dodaje zupełnie nową część domu
  • Stado różnorodnych zwierząt odwiedzi Bergsonów – jelenie, lisy, ptaki i nie tylko
  • Nowa mechanika – używaj przysmaków, aby karmić zwierzęta i opiekuj się nimi
  • Nowe wzmocnienia Bergsonów związane ze zwierzętami (dodatkowe punkty doświadczenia, większa szybkość ruchu i nie tylko)
  • Nowe interaktywne wydarzenia w domu rodziny
  • Ponad 100 nowych animacji pokazujących życie Twoich nowych, zwierzęcych przyjaciół
  • Treasure Pack – bezpłatna aktualizacja, zawierająca 6 nowych Błogosławieństw; 8 nowych przedmiotów: talizman ochrony, żelazna skóra i inne; a także 12 nowych Boskich Reliktów: Burning Edge, Ferocious Shards, Wand of Protection i inne