Nowa odsłona symulatora ma wprowadzić do rozgrywki wiele innowacji. Youtubers Life 2 to kontynuacja popularnej gry o byciu twórcą treści w serwisie YouTube.

Współcześnie powstają symulatory o niemal każdej tematyce, więc nie ma niczego zaskakującego w istnieniu takiego tytułu. Do czego sprowadza się sama rozgrywka? Każdy twórca internetowych treści w popularnym serwisie z filmikami, powinien znaleźć własną niszę, zorganizować swój czas w taki sposób, żeby zoptymalizować proces nagrywania, a także prowadzić skuteczne działania promocyjne. Podobnie jest w Youtubers Life, ale warto skupić się na ewentualnych różnicach, jakie znajdą się w drugiej części tej gry.

Przede wszystkim, gracze mogą liczyć na więcej opcji w zakresie rodzajów tworzonych filmików na YouTube, czyli na przykład recenzje, speedruny, gameplaye, unboxingi, wywiady i więcej. Kolejną nowością ma być nowa mechanika o nazwie Trends, która ma duży wpływ na naszą popularność. Ponadto gracze będą mogli cieszyć się znacznie wyższym stopniem personalizacji postaci, a także nanoszenia zmian na miejsce zamieszkania. Warto podkreślić, że rozwinięte zostaną opcje interakcji z NPC. Premiera Youtubers Life 2 na PC i konsole jest planowana na 2021 rok.