Jeżeli znudziło wam się wycinanie w pień zastępów kultu Tchernoboga, to czemu nie spróbować w najbliższą sobotę dźgnąć widłami jakiegoś kumpla?

Pełna wersja Blood ujrzała światło dzienne 21 maja 1997 roku – równo dwadzieścia cztery lata temu. Z tej okazji zaświtała mi myśl, aby spróbować czegoś nowego i rozegrać wspólny deathmatch (grałem już po sieci w Blood, ale jedynie w trybie kooperacji).

Na początku muszę jednak zaznaczyć, że “wspólny deathmatch” jest tutaj określeniem pełnym dumy i pychy, bo sugeruje, że wszystko bez problemu dojdzie do skutku. Bliższym prawdy stwierdzeniem byłoby “rozpoznanie bojem”. Blood jest bowiem tytułem leciwym, który mimo wydania odrestaurowanej wersji “Fresh Supply” dalej nie doczekał się możliwości postawienia dedykowanego serwera.

Oznacza to, że może nas czekać wieczór frustracji definiowanej przez poblokowane porty (a także brak możliwości ich udrożnienia!), wszelakie niekompatybilności i konieczność instalacji dziwnych programów umożliwiających stworzenie wirtualnej sieci prywatnej. Nic przyjemnego i brak gwarancji jakiegokolwiek sukcesu. Lojalnie zatem ostrzegłem. Czy dalej widzę na sali zainteresowanych? Macie ochotę w tym podłubać? W takim razie poniższe informacje są dla was.

Do grania wykorzystamy wspomniane wydanie Fresh Supply (niestety nie jest ono kompatybilne ze starszymi wydaniami, takimi jak One Unit), które dostępne jest tak na Steam jak i na GOG (istnieje możliwość wspólnej gry między tymi platformami). Przy czym jeszcze raz podkreślam – to jest rozpoznanie bojem. Odradzam zakup gry z myślą tylko i wyłącznie o tej okazji, bo może się to skończyć rozczarowaniem (ale dołożymy starań, żeby tak nie było).

Pozostałe niezbędne szczegóły:

  • Granie planowane jest na dzień 22 maja (sobota) od godziny 22:00
  • W celu komunikacji spotykamy się na serwerze Discord portalu Pixelpost.pl. Adres serwera to: https://discord.gg/nGW3d3CmHv
  • Oczywiście na serwer Discord można dołączyć też wcześniej, aby wspólnie pokombinować, wstępnie sprawdzić połączenia etc. Jeżeli ktoś nie zamierza grać, ale chciałby wesprzeć obecnych dobrym słowem, lub po prostu pogadać o Blood to rzecz jasna nie ma problemu 🙂
  • Na serwerze Discord zostaną podane wszystkie informacje potrzebne bezpośrednio do wzięcia udziału w rozgrywce

UWAGA: na koniec ważna informacja. Jeśli wszystko się uda to możliwe, że nagram materiał z tej wspólnej sesji grania, na co będzie się składać zarówno to co się dzieje w grze jak i komunikacja głosowa. Zamierzam to zrobić tylko i wyłącznie w celach pamiątkowych i / lub dla zachęcenia do gry innych poprzez prezentację wybranego fragmentu rozgrywki. Nie mówię, że na pewno takie nagranie będzie miało miejsce, natomiast każdy kto weźmie udział w graniu wyraża na to zgodę (i oczywiście również ma prawo nagrywać / streamować naszą wspólną grę).

No i to by było na tyle – optymistycznie liczę, że już jutro uda nam się w ramach uczczenia urodzin Blood porzucać w siebie dynamitami 😉