Od 2 września 2020 roku na rynek trafi kolejna porcja komiksów wydanych przez Egmont, w których przeczytamy i obejrzymy wizję średniowiecznego świata pełnego mocy nadprzyrodzonych, powędrujemy przez Luizjanę szlakiem pandemii, wkroczymy w mroczną otchłań poszukując artefaktów obcych cywilizacji, odwiedzimy krainę pełną magicznych stworzeń, uratujemy pogrążone w konflikcie miasto oraz będziemy świadkami kolejnych wyczynów Ptysia i Billa.

Trzeci Testament, tom 2

Opowieść o starożytnych tajemnicach wiary i zemście rozgrywająca się na tle wydarzeń końca XIII wieku. Dwadzieścia lat wcześniej inkwizytor Konrad z Marburga zostaje skazany na śmierć za kontakty z szatanem, obecnie w jednym z opactw dochodzi do masakry zakonników. Paryski arcybiskup ściąga z Bretanii przyjaciela, znanego z walk z przejawami zła, który ma wyjaśnić zagadkę. Tajemne manuskrypty, ukryte skarby i siły nadprzyrodzone poprowadzą bohaterów przez wiele krain, aż na sam kraniec świata. Zbiorcze wydanie zawiera cztery oryginalne tomy: Marek, czyli przebudzenie lwa, Mateusz, czyli oblicze anioła, Łukasz, czyli tchnienie byka oraz Jan, czyli dzień kruka. Scenariusz: Xavier Dorison, Alex Alice, rysunki: Alex Alice. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Green Class, Alfa, tom 2

Francuska seria przygodowa, której akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wirus zmienia ludzi w stworzenia podobne do roślin. Grupa nastolatków z Kanady, przebywających w zielonej szkole w Luizjanie pozostaje na miejscu, by zająć się zarażonym kolegą. W dziczejącym kraju walczą o przetrwania i odkrywają prawdę po pandemii. Powoli zaczynają również rozumieć dążenia nowych istot. Scenariusz: Jéróme Hamon, rysunki: David Tako. 64 strony w twardej oprawie. Cena 59,99 zł.

Mroczna Otchłań, tom 2

Kontynuacja thrillera ekologicznego opowiadającego po poszukiwaniach prowadzonych przez grupę naukowców finansowanych przez ekscentrycznego milionera, Wolfganga Feiersingera. Tym razem przyjrzymy się bliżej gigantycznym monolitom odkrytym na dnie morza i zobaczymy przed czym uciekają najgroźniejsze, morskie drapieżniki. Drugi tom zbiorczego wydania Mrocznej otchłani (tytuł oryginału: Carthago) zawiera dwa albumy: Monolity z Koube i Miasto Platona. Scenariusz: Christophe Bec, rysunki: Eric Henninot, Milan Jovanovic. 116 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!, tom 1

Magia, stworzenia istniejące w legendach i tytułowa bohaterka, która przybywa na wyspę Vorn, aby pouczyć o istotach zwanych kryptydami. Nastoletnia czarownica będzie świadkiem niepokojących wydarzeń i sama poprowadzi śledztwo. Okaże się również, że bohaterka i jej koledzy oraz koleżanki są w niebezpieczeństwie. Rysunkowa opowieść dla dzieciaków i młodzieży. Scenariusz: Sylvia Douyé, rysunki: Paola Antista. 48 stron w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Lucky Luke, Rywale z Painful Gulch, tom 19

Dzielny rewolwerowiec dociera do miasteczka Painful Gulch, którym rządzą dwa skłócone klany: O’Harów i O’Timminsów. Nieustanne awantury nie sprzyjają rozwojowi lokalnej społeczności. Lucky Luke zostaje jednogłośnie wybrany na burmistrza, co może być przyczynkiem do zmian. Czy uda się zaprowadzić porządek w Painful Guch i pogodzić zwaśnione rodziny? Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Ptyś i Bill, Pamiętniki Billa, tom 7

Ptyś to chłopak, a Bill to jego narwany psiak. Oboje starają się być grzeczni, ale nie zawsze to się udaje. Bo przecież lepiej jest bawić się w Indian lub tropić bandytów niż siedzieć w domu. Zamiast spać – fajnie jest obserwować spadające gwiazdy, a w ciągu dnia zawsze nadarzy się okazja do kilku psikusów. Nikt nie jest idealny, a zalana podłoga, zniszczone rośliny i potłuczone talerze to przecież nic niezwykłego dla kilkuletniego chłopaka i spaniela, który ukrywa kości w najdziwniejszych miejscach. Album zbiorczy zawiera trzy oryginalne tomy: Czarujący spaniel, Pamiętniki Billa i Nieznośny Bill. Scenariusz i rysunki: Jean Roba. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.