Po raz drugi studio Huuuge Games zaprasza na Huuuge Game Jam, który odbędzie się 18 i 19 listopada w bibliotece UKW w Bydgoszczy.

Huuuge Game Jam to połączenie game jamu i cyklu warsztatów. A co w tym roku przygotowali dla Was organizatorzy? Mikołaj Kamiński, czyli Sos, będzie w swoim żywiole – w ramach warsztatów wykona BattleDecks, znaną inaczej jako prezentację PowerPoint Karaoke. A o co tutaj dokładnie chodzi? Sos otrzyma temat oraz slajdy dopiero przed swoim wystąpieniem – cały wykład będzie więc freestylem :). Drugim śmiałkiem, który zmierzy się z taką formą prezentacji będzie Krzysztof Pachulski czyli znany w środowisku gamedevu Dalton. Jesteście tego ciekawi? Koniecznie wpadnijcie na HGJ, żeby zobaczyć to na własne oczy. I oczywiście trzymajcie za nich kciuki!

Po tych atrakcjach odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Borysa Nieśpielaka – “Wszystko z nami w porządku” / “We are alright” . Dla osób, które nie widziały zajawki zapraszamy tutajPo filmie w menu organizatorzy zapewniają Easter Egg. A co to będzie dokładnie? Dowiecie się dopiero na miejscu…

Jeżeli chciałbyś uczestniczyć w tworzeniu gry wraz z osobami o podobnych pasjach koniecznie dołącz do tego wydarzenia. Nieważne czy jesteś amatorem, czy też profesjonalistą. Przyjedź do Bydgoszczy, weź udział w tym maratonie i stwórz grę w 24 godziny. Oprócz typowego jamu, wykładów/warsztatów BattleDecks, filmu oraz niespodzianki organizatorzy zapraszają tych “nieobecnych ciałem” na game jam w wersji online. Uczestnicy będą mieli mogli udostępnić paczki ze stworzoną grą, która również będzie oceniana przez jury. Szczegółów szukajcie na stronie wydarzenia na FB Huuuge GamesLink do biletów znajduje się tutaj.

Ps. Bilety na HGJ są darmowe, ale organizatorzy wspominają, że byłoby miło, gdybyście przynieśli ze sobą wnośne/wpisowe czyli puszki i suchą karmę dla kotów* (* nie zapomnieli o psach, ale podobno otrzymują dużo więcej darów). Zebrane jedzenie zostanie przekazane Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy. (Informacja od schroniska: proszą o mniejsze ilości ale lepszej jakości.) Huuuge Game Jam organizuje studio Huuuge Games (link: www.huuugegames.com), a głównym partnerem został Gamedec, specjalizacja na UKW zajmująca się badaniem i projektowaniem gier. Partnerami medialnymi tego wydarzenia zostali: Pixel, Graczpospolita, PSX Extreme oraz IGN.

Poprzednia edycja HGJ okazała się dużym sukcesem – a co tam się działo? Na miejscu pojawili się prelegenci szeroko znani w środowisku gamedevu: Krzysztof Pachulski vel Dalton (MythicOwl oraz członek zarządu KNTG Polygon), Paulina Vera Szmidt (Huuuge Games, rudy Dziobak), Juliusz Zenkner i Dominik Gotojuch (duet Robot Gentleman), Maciej Miąsik (Pixel Crow) oraz Mikołaj Kamiński vel Sos Sosowski. W trakcie game jamu powstało łącznie 35 gier – 27 na miejscu oraz 8 online (bo istniała również taka możliwość stworzenia gry). W imprezie wzięło udział łącznie 159 osób, w tym 87 tworzyło gry na miejscu, 29 online, a dodatkowe 43 osoby przyszły tylko na wykłady. Wszystkie gry, które powstały w trakcie tego Game Jamu można zobaczyć, a właściwie to przetestować tutaj.