Gry logiczne nie są dziś domeną komputerowej i konsolowej rozrywki. Jeśli już, to najczęściej zdobią ekrany produkcji na smartfony lub uzupełniają rozgrywkę w przygodówkach i RPG-ach.

Nie oznacza to jednak, że sam gatunek jest całkowicie martwy, a gracze nie lubują się w dobrze skrojonych układankach. I oto jest – Way to Go! – gra logiczna studia Makivision Games, w której możecie stracić dziesiątki godzin na rozgryzanie całkiem zgrabnie zaprojektowanych poziomów. Jeden zły, jeden mądry, troje bohaterów (każdy o zróżnicowanych umiejętnościach), 406 plansz do pokonania. Wszystko to w bajecznie kolorowej oprawie. Niekiedy z ekstremalnie wyśrubowanym poziomem wyzwań. W bonusie – kilka dodatkowych trybów zmagań oraz zróżnicowane zestawy plansz, przynależących do różnych regionów mapy całkiem pokaźnego świata. Poznajcie losy Egga, Liz i Roba – prawdopodobnie zagoszczą na waszych ekranach nieco dłużej.

Gra Way to Go! Dostępna jest za darmo w serwisie IndieGala. Zajmuje na dysku ok. 300 MB i nie ma wyśrubowanych wymagań sprzętowych, ruszy nawet na kilkunastoletnim netbooku.