Deweloperzy ze studia Trigger Happy Interactive pokazali światu pierwszy gameplay swojego najnowszego dzieła.

Turbo Overkill to dowód na to, że ostatnio fani boomer shooterów są wręcz rozpieszczani. Gra jest kolejną strzelanką, która przeniesie nas w nostalgiczną podróż do czasów, kiedy gry FPS w 3D dopiero raczkowały, a grafika była znacznie bardziej szablonowa niż dzisiaj. Ktoś powie, że nie ma to większego sensu, bo przecież trzeba iść z duchem czasu i szukać możliwie najlepszej jakości pod względem wizualnym oraz nowoczesnych rozwiązań pod kątem rozgrywki. Prawda jest oczywiście zgoła inna, ponieważ boomer shootery mają atrakcyjny wygląd, udźwiękowienie i oferują gameplay pełen dobrej zabawy, a wszystko to jest na swój sposób nowoczesne, lecz przy okazji stylizowane na klasyczne gry.

Turbo Overkill to gra pełna szybkiej akcji, a my będziemy musieli wykazać się dobrym refleksem oraz znakomitą celnością. Tu nie ma miejsca na to, żeby się zatrzymać i rozważać kolejny krok – zamiast tego trzeba nieustannie działać. Cyberpunkowy klimat jest tu wszechobecny, zarówno w formie gęsto rozsianych neonowych świateł, jak i powszechnych wszczepów, które uzupełniają ciało naszego bohatera o przydatne modyfikacje. Idealnym przykładem jest piła łańcuchowa, wbudowana bezpośrednio w… nogę. Jeżeli tylko trafi się odpowiednia okazja, można z niej skorzystać i tym samym brutalnie zakończyć żywot jednego z oponentów. W Turbo Overkill nie zabrakło także klasycznych ruchów w formie podwójnego skoku, czy ślizgu, a jakby tego było mało, zaimplementowano również opcję biegania po ścianach.

Gra zapowiada się bardzo dobrze, jednak konkretna data premiery nie została jeszcze podana. Więcej informacji na temat Turbo Overkill znajduje się na oficjalnej stronie Steam.