Dwuwymiarowa platformówka science-fiction inspirowana Portalem i Mega Manem nagradza kreatywne myślenie – często istnieje wiele sposobów rozwiązania tej samej zagadki, z wykorzystaniem dostępne przedmioty oraz… zachowania przeciwników na swoją korzyść.

W Transmogrify eksplorujemy tajemniczą placówkę, w której budzimy się po przerwie w dostawie prądu pozbawieni pamięci. O niezbadanym miejscu dowiadujemy się więcej wraz z postępami w grze, eliminujemy napotkane po drodze dziwne stwory i rozwiązujemy przeróżne łamigłówki wymagające pomysłowości.

Potrzebujemy wspiąć się na wyższy obszar? Nie ma sprawy. Strzelamy do przeciwnika, który zamienia się w lodowy blok i używamy go jako stołka. Chcemy pokonać ogromną lukę między platformami? Żaden problem – po prostu zamieniamy latającego wroga w chmurę i przeskakujemy. Musimy także sprostać wyzwaniom we wszechobecnych starciach ze sprytnymi potworami. Zmierzymy się m.in. z potężnym i szybkim Leaperem, niebezpiecznym Slime’em, a także eksperymentalnym urządzeniem LNK-0418, wystrzeliwującym plazmowe pociski przekształcające żywe organizmy w różne obiekty.

Premiera Transmogrify została zaplanowana na 2020 rok, jednak data ta uległa przesunięciu. Gra ukazać ma się w 2021 roku na komputerach PC (Steam).