Dla nowicjuszy na kolarskiej scenie gier, każdego roku mamy do wyboru dwie opcje – Tour de France, obejmujący kultowy, szosowy wyścig Grand Tour przeznaczony dla użytkowników konsol i PC oraz strategiczne wyzwania w Pro Cycling Managerze, dostępne wyłącznie dla komputerowych graczy.

Deweloperem nadchodzących tytułów jest Cyanide Studio. Firma założona w 2000 roku przez byłych pracowników Ubisoftu koncentruje się na produkcji menadżerów sportowych skupiających się na kolarstwie, jednak nie tylko. Do najpopularniejszych projektów stworzonych przez francuski zespół należą m.in.: Call of Cthulhu, Game of Thrones oraz seria Blood Bowl. Wyścig Grand Tour rozpoczyna się w Breście w Bretanii i obejmuje całą Francję, a następnie kończy się kilkoma okrążeniami wokół Pól Elizejskich w Paryżu. Zostajemy wrzuceni w sam środek peletonu jednej z najlepszych kolarskich ekip, próbując dostosować odpowiednią strategię do osiągnięcia celów: dołączamy do wczesnej ucieczki, zostając najlepszym kolarzem na górskich etapach lub oszczędzamy energię na sprint ostatniego dnia wyścigu, zdobywając żółtą kozulkę lidera.

Pro Cycling Manager 2021 jest natomiast symulacją kolarstwa łączącą zarządzanie i wyścigi w czasie rzeczywistym. Wcielając się w menedżera, musimy rekrutować, trenować i kierować zawodnikami w swoim zespole, aby wynieść ich na szczyty rankingów. Weźmiemy udział w ponad 260 wyścigach, w tym we wszystkich 21 oficjalnych etapach Tour de France. Dodano drużyny narodowe i zmagania w mistrzostwach Europy, ulepszono sztuczną inteligencję (szczególnie w zachowaniu peletonu), ponadto wdrożono bardziej realistyczną pogodę w porównaniu do poprzednich części gry, która wpływa na zmęczenie i wydajność kolarzy. Również tryb My Tour został zmodyfikowany i oferuje teraz większą swobodę podczas rozgrywki. Wybieramy listę uczestniczących zespołów i drużyn narodowych mając do dyspozycji 89 etapów.

Premiera Tour de France 2021 została zaplanowana na 3 czerwca 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStaton 4 i PlayStation 5. Pro Cycling Manager 2021 ukazać ma się w tym samym terminie (3 czerwca 2021 roku) na komputerach PC (Steam).