Wielu ludziom gry logiczne mogą się kojarzyć z tytułami, które nie są szczególnie interesujące pod względem wizualnym. W końcu chodzi przede wszystkim o ciekawe łamigłówki, które należy rozwiązać, a nie o fajerwerki towarzyszące przedstawianiu wirtualnego świata.

Oczywiście nie można ot tak generalizować, ponieważ zawsze znajdą się gry pełne unikatowych cech, które obalają tego typu mity. Doskonałym przykładem jest The Last Cube – gra o sześcianie w unikatowych krajobrazach.

Gracz będzie mógł odkrywać historię miejsca, które jest związane z pozaziemską cywilizacją. Jego rolą będzie sterowanie sześcianem i rozwiązywanie zagadek, ale przy okazji będzie mógł również podziwiać wyjątkową architekturę oraz lokacje o bardzo zróżnicowanym stylu. Dżungle pełne zieleni, mroczne tunele pozbawione życia, lodowce, pustynie, a nawet futurystyczne struktury, jakby żywcem wyrwane z filmu Tron. Do tego wszystkiego dochodzi muzyka, która uzupełnia atmosferę i nadaje rozgrywce odpowiedniego rytmu.

Premiera The Last Cube jest przewidziana na 2021 rok, a w grę logiczną zagrać będą mogli posiadacze PC oraz konsol Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch.