Potężna istota sprowadziła na ziemię śmierć i choroby. Ci, którzy zostali dotknięci zarazą, stracili umysły, ciała i dusze, stając się wyrzutkami społeczeństwa. W następstwie tej tragedii zaczęli wyłaniać się dzielni herosi, zajmując płaszcz pozostawiony przez niegdyś panujących tu bogów.

The Iron Oath to taktyczna gra RPG z turowym systemem walk, osadzona w mrocznym uniwersum fantasy, w której występują dwa główne aspekty rozgrywki. Faza misji skupia się na wszechobecnej walce i eksploracji, podczas gdy faza Overworld koncentruje się na zarządzaniu sprawami gildii i podróżowaniu. Twórcy przygotowali ogromny i dynamiczny świat składający się z 9 pokaźnych regionów, w którym znajdziemy ponad 50 miasteczek do zwiedzenia, hordy rozmaitych przeciwników do wyeliminowania oraz różnorodne wątki fabularne. Na wstępie gracze dokonają wyboru pomiędzy 12 klasami bohaterów, każda z nich posiadająca unikalny zestaw zdolności. Podróżując po tajemniczym uniwersum i wykonując wybrane zadania, za swoje czyny zdobędziemy złoto i reputację. Zajmiemy się także rekrutacją i szkoleniem kamratów, kontrolowaniem finansów i zasobów, rozwojem postaci, eksploracją środowiska oraz walką z oponentami. Postaramy się pokonać mocne strony wrogów uwzględniając ich słabości, starannie planując skład drużyny i w pełni wykorzystując potencjał każdej klasy.

The Iron Oath zmierza na komputery PC (Steam), a jej data premiery zostanie wkrótce zapowiedziana. Deweloper – Curious Panda Games – planuje w przyszłości wydanie gry na konsolach.