Klimatyczna przygodówka w otwartym, tropikalnym świecie inspirowanym Nową Kaledonią, maleńką wyspą na Oceanie Spokojnym.

W grze poznamy historie oparte na tamtejszych kulturach, wejdziemy w interakcję z napotkanymi po drodze postaciami, zbadamy otaczającze nas środowisko i…przejmiemy kontrolę nad dowolnym zwierzęciem lub obiektem (przeszło 30 grywalnych zwierząt i setki przedmiotów). Wykorzystamy umiejętność Soul Jumping do podróżowania, rozwiązywania zagadek i odkrywania sekretów oraz opanowania unikalnych sposobów rozgrywki. Tchia, w kluczowych momentach fabuły podczas sekcji rytmicznych, posłuży się grą na ukulele wywołującym specjalne wydarzenia, a także przyciągającym zwierzęta. Poza tym oddamy się swobodnej wspinaczce, bezpiecznej żegludze i przygodzie z nurkowaniem w rozlezgłym archipelagu. Podczas eksploracji odnajdziemy przydatne narzędzia, odblokujemy funkcjonalne przedmioty i dostosujemy naszą łódź za pomocą obiektów kosmetycznych, od tradycyjnego wyglądu po najbardziej ekstrawaganckie opcje.

Data premiery Tchii została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.