Dotychczasowa gra na wyłączność dla Apple Arcade (dostępna od ponad roku w serwisie Apple’a) ostatecznie przetarła sobie ścieżkę na Steama – latem zagramy na PC w trybie fabularnym oraz w dodatkowe rozgrywki na papierowe samolociki, jakie powstały już po premierze Lifeside.

Lifeside w podstawowej wersji oferował nam 16 poziomów, przez które musimy przelecieć niczym minaturowy szybowiec. Bez zbędnej fabuły i narracji – po prostu cieszyć się swobodą latania w pięknym otoczeniu przyrody nakreślonej w stylistyce low poly. Od momentu swojej premiery w Apple Arcade, bułgarskie studio Dreamteck, stojące za produkcją Lifeslide, wyposażyło swój symulator swobodnych lotów o dwa dodatkowe tryby rozgrywki – wyścigi dla wielu graczy oraz Zen – niekończący się, relaksujący przelot przez  proceduralnie generowany świat.

Nabywcy wersji Steam Lifeside, która pojawi się 6 sierpnia 2021 r. otrzymają łącznie 28 proceduralnie generowanych poziomów w trybie fabularnym, opcje oglądania powtórek przelotów w trybie Zen o raz cotygodniowy zestaw wyzwań. W grze możemy wykorzystać ponad sześć modeli papierowych samolotów – każdy z nich zachowuje się nieco inaczej.