Premiera gry Subnautica: Below Zero już 14 maja 2021 roku, więc w sieci pojawia się coraz więcej materiałów o produkcji studia Unknown Worlds Entertainment.

Całkiem niedawno pisaliśmy o zabawnym trailerze dotyczącym codziennej rutyny na obcej planecie, a teraz zwracamy uwagę na nowy materiał poświęcony wersji gry na PlayStation 5. Twórcy wyjaśniają, że stworzenia zamieszkujące planetę 4546B często mogą uznawać gracza za przekąskę, więc trzeba się mieć na baczności. Ponadto stacja badawcza z jakiegoś powodu została opuszczona, a my będziemy eksplorować jej pozostałości i postaramy się zrozumieć wydarzenia z przeszłości, które mogły doprowadzić do takiego stanu rzeczy. Twórcy zadbali o wykorzystanie pełnych możliwości kontrolerów DualSense (haptic feedback zwiększy immersję w chwilach pełnych grozy), a także o możliwość grania w rozdzielczości 4K. Co więcej, jeśli ktoś kupił już pierwszą część gry Subnautica na PS4, wtedy będzie mógł bezpłatnie pobrać wersję przeznaczoną na PS5.

Premiera tytułu została zaplanowana na 14 maja 2021 roku. Warto zaznaczyć, że gra od jakiegoś czasu jest już dostępna w Early Access na Steam.