Fani SturmFront będą mogli grać na nowych platformach. Tego typu wieści zawsze cieszą, bo łatwiej sięgnąć po swoje ulubione tytuły.

Jest 1984 rok, a świat prawdopodobnie doczekał się zagłady. Przyczyną takiego stanu rzeczy są mutanci, których nie da się kontrolować i którzy za cel obrali ludzkość. Na szczęście naukowiec Hartmuth Griesgram, specjalizujący się w wytwarzaniu syntetycznych ludzi, zdecydował się po raz ostatni uruchomić swoją maszynerię. Dzięki temu, jednostka prototypowa o nazwie SturmFront może podjąć się próby ocalenia świata. Jeżeli ktokolwiek ma tego dokonać, to prawdopodobnie będzie to właśnie cyborg zaprojektowany z myślą o wojnie.

Rozgrywka w SturmFront to nawiązaniem do klasycznych zręcznościówek z automatów arcade, albo raczej list miłosnym do arkadowych hitów. Twórcy SturmFront tłumaczą, że ich gra jest podobna do takich tytułów jak Commando, Ikari Warriors oraz Shock Troopers. W związku z tym, każdy kto lubi tego typu klasyki z pewnością ucieszy się z faktu, że SturmFront – The Mutant War: Übel Edition niebawem trafi na konsole PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Premiera już 2 kwietnia 2021 roku. Od 2017 roku gra jest dostępna na Steam.