Najnowsza gra twórców mobilnej serii bokserskiej Real Boxing to strzelanka akcji osadzona w realiach Sci-Fi, w której na eksplorację czekają wciągające galaktyki przepełnione obcymi gatunkami zwierząt i roślin z którymi walka odbywa w towarzystwie nostalgicznie elektronicznej ścieżki dźwiękowej i przepięknej oprawy wizualnej.

Gracze będą przedzierać się m.in. przez gęstą dżunglę, pustynię wypełnioną kanionami oraz mroźne pustkowia. Łowcom obcych przyjdzie zmierzyć się z przerośniętymi owadami, mięsożernymi roślinami i robotami gigantami, zaś ostatecznym trofeum jest Xeldar – wielonożny olbrzym, który czerpie moc z każdej walki. Początkujący łowcy, którzy rzucą się w wir walki mają do dyspozycji szeroki arsenał broni takich jak: miotacze ognia, granatniki czy siejące zniszczenie lasery. Każdy rodzaj wyposażenia można ulepszać by podkręcić jego moc i siłę rażenia. Gracze mogą wybierać także spośród różnego rodzaju ekwipunku wspierającego, np. wieżyczek obronnych, granatu oraz orbitalnego nalotu. Osaczeni przez obcych zdobywcy mogą liczyć na wsparcie towarzyszących im robotów, które nie tylko użyczą swej siły ognia.

W Space Pioneer zaoferowano szeroki wachlarz misji i zadań, począwszy od obrony lub niszczenia określonych budynków, naprawie statków kosmicznych oraz eskorty naukowców. Jednym z elementów gry jest budowa i rozwijanie bazy kosmicznej z laboratoriami, które służą m.in. do rozwoju pancerza, zwiększania siły robota. Niezależnym trybem gry jest Tryb Hordy („Horde Mode”), w którym gracze mierzą się z kolejnymi falami przeciwników zdobywając coraz lepsze nagrody. Już wkrótce te same emocje będą mogli przeżywać użytkownicy Androida. Tytuł zadebiutuje globalnie na platformie Android już 15 czerwca. Gra dostępna w Apple App Store.